Cezalı Marka Yenileme

Cezalı Marka Yenileme

Koruma süresinin bittikten sonra altı ay içerisin de tescilli markanızı cezasını ödeyerek yenileme hakkına sahipsiniz. Yenileme işleminin yapılabilmesi için cezalı yenileme harcının ödenmesi gerekmektedir. Yenileme başvurusunda bulunduğunuz tarihten itibaren on yıllığına yenilenmiş olur.

Cezalı Marka Yenilemeye Ne Zaman Düşülür?

Cezalı marka yenilemeye düşmeniz için, markanızın koruma süresinin sona erdikten sonraki altı aylık süre için geçerlidir. Bu süre de dolarsa markanızı yenileme hakkınızdan feragat etmiş sayılırsınız ve markanız tescil edilmeye müsait konuma düşecektir. Markayı kullandığınız sürece marka süreçlerinizi takip edecek Patent Ofisi partnerinizi dikkatli seçmeniz gerekmektedir. Küçük bir detay olarak gözükmesine rağmen bir çok firma markasını takip edemedeği için marka tescil yenileme tarihlerini kaçırıp hukuki olarak zor duruma düşmektedir.

Marka Yenileme Tarihini Nasıl Öğrenebilirim?

Marka Yenileme Tarihinizi bize ulaşarak veya Türk Patent ve Marka Kurumundan markanızı araştırarak da kontrol edebilirsiniz.

Marka Koruma Süresi Ne Kadar?

Marka Koruma Süresi, marka tesciline başvuru tarihinden itibaren on (10) yıldır ve bu süre onar yıllık periyotlarla uzatılabilmektedir. Markanız firmanızın görünün yüzüdür ve sıkı takip etmeniz ya da takip ettirmeniz gereken bir konudur.

Markanız için cezalı yenileme talebinde bulunmak için bizimle iletişime geçin.