İsim Tescil

İsim Tescil

İsim tescil, adından da anlaşılacağı gibi ürün, hizmet ve firma isimleri için oluşturulan ayırt edici unsurlar bulunduran markadır. İsim tescili yaptırma için marka tescil hizmeti almanız gerekmektedir. Firma isminizi, ürün ve hizmetinizin ismini tescil ettirmek taklit edilmenizin ve markanızın kötüye kullanımının önüne geçecek tek yoldur. Ada Patent ile isim tescilinizi yaptırdığınızda hiç bir işleme karışmadan dosya ve evrak takibi yapmadan marka tescil işlemi yapmış olursunuz. Bırakın süreci profesyoneller yönetsin.

İsim Tescil Nedir?

İsim tescil, bir şirketin ürün veya hizmetlerini bir başka şirketin ürün veya hizmetlerinden ayırt etmeye yarayan, ünlü birey adları dahil, özellikle marka işareti, slogan, logo şekilleri, harf kombinasyonları, sayılar, paketlerin görünüşü ve ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde gösterilebilen, baskı yoluyla yayımlanabilen ve dağıtılabilen her türlü işaretlerdir. İsminizi firma adı olarak tescil başvurusunda bulunabileceğiniz gibi, firmanızın ürünlerini de paket veya ambalajı ile birlikte de marka tescilinde bulunabilirsiniz.

Marka Tescilinin Amacı Nedir?

Marka tescilinin özündeki amaçlardan bir tanesi de firmaların art niyetli 3. kişilere karşı korunmasıdır. Marka tescili yaptığınızda bir başkası aynı markayla sizin adınızı kullanıp kazanç elde etmeye kalkışamaz. Marka tescili yaparak bütün marka tecavüzü tehlikelerini engelleyebilecek hukuki haklara sahip olursunuz. Konuyla alakalı makalemizi Marka Hukuku adlı sayfamızda bulabilirsiniz.

Marka Sorgulama Nedir?

Marka tescil başvurusunda bulunmayı planladığınız marka ismini sorgulamanız da çok önemlidir. İsim tescil başvurusundan önce marka araştırması yapın ya da yaptırmanızı tavsiye ederiz. Marka sorgulamalarınızı nasıl yapacağınızı anlattığımız sayfaya Türk Patent Marka Sorgulama Nasıl Yapılır, sayfamızdan nasıl yapılacağını öğrenerek yapabilirsiniz. İsim hakkı başvurusunda bulunmadan önce muhakkak araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

Marka Sorgulama Hizmeti

Dilerseniz marka isminizi bizimle paylaşın, sizin yerinize ücretsiz araştıralım.