Marka Patent

Marka Patent

Marka Patent, aslında doğrusu marka tescilidir. Marka Patentinizi almanın yolu marka tescil yaptırmaktan geçmektedir. Aksi takdirde taklit ve marka tecavüzünün önüne geçmeniz imkansıza yakın bir sürecin de başlamasına, marka tescilinizi çok küçük bir yatırım ile alabilecekken, olası marka tecavüzü ve taklitlerin önüne geçmeniz hem pahalı hem de çok uzun soluklu mahkeme süreçlerini başlatmanız gerekebilir. Bunun yanısıra markayı bir başkası tescil ettirir ve size dava açmak isterse siz markanızın size ait olduğunu ispatlamak durumun da kalabilirsiniz

Marka Patent Alma

Marka Patent almak için, marka tescil yaptırmanız gerekmektedir. Marka Patentinizi almak size ve firmanıza değer katacağı gibi sizi rakiplerinizin de önüne geçirecektir. Çünkü hem pazaryerlerin de hem de hizmet verdiğiniz sektör de sizin markanızla, satış, pazarlama ve reklam faaliyetleri yürütemeyeceğinden dolayı, markanız sadece sizin kontrolünüz altında büyüyecek ve bilinir hale gelecektir Birde dikkat etmeniz gereken konu sizin markanızı kullanıyor olabilir ancak, siz makine imalatı sektöründe hizmet verirken diğer firma medikal sektöründe hizmet veriyor ve tamamen ayrı sektörlerde tanınıyorsanız şayet bir yaptırım da bulunamazsınız. Marka sınıf emtia grupları 45 ayrı marka sınıfından oluşur ve her biri için de bir birine yakın sektörlere barınıdır. Bu sınıflarana buradan ulaşabilir ve sektörünüze ait marka tescil sınıflarınızı belirleyebilirsiniz. Sizi taklit ettiğini düşündüğünüz markalar için de tescili var mı yok mu kontrol etmek ve nasıl araştırılacağını öğrenmek için de Türk Patent marka araştırma nasıl yapılırı açıkladığımız sayfamızdan detaylara ulaşabilirsiniz.

Marka Patent Almanın Faydaları Nelerdir?

Marka patent almanın faydaları nelerdir dersek bu soruya bir bitkisel karışımın faydaları gibi saya saya bitmez denebilir. Çünkü kullandığınız markanın patentini aldığınız takdirde sert piyasa koşulların da rekabet etmeniz kolaylaşır. Markanızla alakalı tüm yararlı pazarlama faaliyetlerini sizin yürütmeniz, taklitçilerinizin sizi piyasaya kötü tanıtabilecek, sizin sattığınız ürün ve hizmetin aynısını, pazarlamaya çalışırken yapacağı hatalardan ve bundan doğacak müşteri memnuniyetsizliğini size bırakıp kendisi sizin yaptığınız pazarlama ve reklam faaliyetlerinden faydalanıyor olmaya devam edecektir. Bunun sebebi ise isim hakkınızın size ait olduğunu gösteren hiç bir belgenizin bulunmamasıdır.

Marka Patent Nasıl Alınır?

Marka patent hakkınızı marka tescili ile alabilirsiniz. Markanız tescillendiğinde Marka Patentinizi almış olursunuz. Bu size 10 yıllık koruma sağlar ve bu süreyi isterseniz uzatabilirsiniz. Marka Patent almak için marka tescil başvurusu yapmak ve fiyat teklifi almak için bizi arayabilir veya yazabilirsiniz.

Marka Patent Sorgulama

Marka Patent sorgulamalarınızı nasıl yapacağınızı anlattığımız sayfaya buradan yapabilirsiniz. Marka Patent başvurusunda bulunmadan önce muhakkak araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

Dilerseniz marka isminizi bizimle paylaşın, sizin yerinize ücretsiz araştıralım.