Türk Patent Marka Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Patent Marka Sorgulama Nasıl Yapılır?

Marka sorgulamalarınızı Türk Patent ve Marka Kurumundan sizler de linke tıklayarak marka araştırmalarınızı ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Patent Marka Sorgulama Nasıl Yapılmalıdır?

Marka adı kısmına tescil ettirmek istediğiniz markayı yazın görselde ki harf ve rakam kombinasyonunu da girdiğiniz de size tescil ettirmek istediğiniz markanın tescili varsa hangi sınıflar da tescilli olduğunu göstermektedir. Dikkat etmeniz gereken konu tescil etmek istediğiniz markanın nice sınıfını belirlemek ve özgün bir marka oluşturmak. İsim hakkı sorgulamalarınızı ve marka patent sorgulamaları da aynı şekilde yapılmaktadır. Aslında hepsi aynı işlemdir.

İsim Hakkı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Almak istediğiniz isim hakkı sorgulama işlemi de marka araştırma işlemi ile aynı işlemdir. Marka araştırması yaparak da, isim hakkı araştırması yapmış olursunuz. Ancak bilinmesi gereken konu markanın farklı yazılışlar da ancak okunuşunda sesteşlik olabilecek farklı markaların da tespit edilmesi gerekemektedir.

Marka patent Araştırma?

Marka patent sorgulama işlemi de aynı işlemdir ve Türk Patent ve Marka Kurumundan yapılmaktadır. Araştırmasını yapmak istediğini marka için yukarda verdiğimiz linkten Türk Patent'in marka araştırma bölümüne ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Marka Araştırma

Firmamıza tescil etmeyi planladığınız marka için, marka ön araştırmasını ücretsiz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Ücretsiz marka araştırma için yapmanız gereken bizi aramak ya da ücretsiz marka araştırma formunu doldurmaktır.